ЦИФРОВА ТА ЛАЗЕРНА СТОМАТОЛОГІЯ

Видалення зуба – найпоширеніша операція в стоматології, яка викликає страх. На сьогоднішній день стоматологія досягла високого рівня, і  тому операція в клініці Мерікер проводиться швидко та з мінімальним реабілітаційним періодом, без виражених больових відчуттів. В своїй роботі спеціалісти нашої клініки в Києві використовують якісний анестетик та новітнє обладнання. Також клініка Мерікер, яка розташована на Печерську націлена на збереження зубів навіть в самих складних випадках, але іноді бувають випадки коли видалення зуба – це єдиний шлях вирішення проблеми. Наші спеціалісти видаляють зуби будь-якої складності.

В яких випадках проводиться видалення зуба:

  • Коли зуб прорізався не в тому положенні та змінює правильний фізіологічний прикус
  • Коли зуб дуже зруйнований карієсом
  • Непрорізаний (ретинований) зуб
  • Гнійний синусит , періостит, кіста
  • Дітям видаляють зачатки зубів «мудрості», щоб стримати ріст нижньої щелепи.

Навіщо видаляти зуби «мудрості»?

Зуби «мудрості» дуже часто викликають біль та запалення ясен під час прорізування через те що ці зуби розташовані далеко, верхні зуби часто ростуть у бік щоки і вичищати їх дуже складно, на цих зубах накопичується наліт і виникає  запалення ясен та карієс. Найпоширеніша проблема зуба «мудрості» це неправильне розташування його в кістці, що призводить до больових відчуттів. Часто «восьмий зуб» впирається в сусідній зуб та починає деформувати зубний ряд, що призводить до скупченості зубів, а це значить що у майбутньому з’являється ризик запалення ясен та ураження карієсом. Також «восьмі зуби» іноді не прорізуються зовсім, знаходяться в кістці, але це не значить що їх не видаляють. Такий вид видалення являється складною операцією. В більшості випадків такі зуби лікарі рекомендують видалити. Виключенням стане лише тоді, коли корені розташовані надто близько до нижньощелепного нерву або ж дотикаються або пересікаються з нервом, тому ризик проведення такої операції дуже високий і якщо зуб не турбує, то краще його не видаляти.

Видалення зубів

Реабілітація після видалення зуба

Після операції пацієнт може відчувати незначний дискомфорт, біль та припухлість , іноді виділення крові в ділянці, де проводилася операція. Також може зменшитися чутливість губи, щоки або язика – це пов’язано із розташуванням зуба біля нерву., але хвилюватись не варто. Такі явища є нормальними і можуть тривати від  2 до 6 днів, поступово зменшуючись. Іноді вони можуть продовжуватися до 14 днів, але такі випадки рідкісні Якщо біль та припухлість не зникає – потрібно терміново звернутися до лікаря на огляд та консультацію.

Для профілактики ускладнень після видалення рекомендовано:

  • Тримати марлевий тампон не більше 7 хвилин.
  • Не виполіскувати та не відсмоктувати з рани згусток, не слід також травмувати ранку зубною щіткою, сірниками, зубочистками до її загоєння.
  • При больових відчуттях після видалення  рекомендується приймати знеболюючі препарати, навіть якщо лунка в ділянці, де було видалення не турбує все одно потрібно приймати знеболюючі препарати, так як вони мають протизапальну дію.
  • Уникати в день операції навантажень, відвідувань басейну та солярія.
  • Не вживати алкоголь та тютюнові вироби, відмовитись від соленої та гострої їжі та гарячої.
  • Не гріти сторону де проводилося видалення
  • Не відміняти самостійно призначення лікарем препарати.
  • На 3 день  після видалення потрібно прийти на огляд, та на 7-14 день з’явитися на зняття швів. 

Якщо дотримуватись усіх рекомендацій лікаря стоматолога рана загоюється швидко і з мінімальним дискомфортом для Вас.

Записатися на прийом