Що таке зубний біль та його види.
Зубний біль виникає в невідповідний момент і здатний доставляти значний дискомфорт та може погіршувати якість життя. Зубний біль ділиться на різні типи: ниючий, гострий, розпираючий, пульсуючий, наростаючий.
Ниючий біль. Причиною зубного болю, що ниє, може бути хронічний пульпіт або періодонтит.
Гострий біль. Основною причиною гострого болю є гнійний ексудат.
* Гнійний ексудат (лат. exsudo purulentum), або гній, макроскопічно є каламутною в'язкою рідиною зеленого відтінку. Він містить велику кількість поліморфноядерних лейкоцитів, переважно зруйнованих (гнійні тільця), альбуміни, глобуліни, нитки фібрину, ферменти та продукти протеолізу тканин.
Пульсуючий зубний біль. Сигналізує про карієс, періодонтит або пульпіт.
*Пульпіт - це запалення м'яких тканин зуба, що розвивається через проникнення патогенної мікрофлори з каріозної порожнини в пульпу. Періодонтит - це запалення тканин навколо зубного кореня, що призводить до руйнування кісткової тканини навколо верхівки зуба. Періодонт фіксує зубний елемент у щелепній кістці.
Розпираючий зубний біль. Свідчить про наявність гнійного пульпіту.
* Гнійний пульпіт - це різновид гострої форми захворювання, яке супроводжується запальними процесами з гнійним утворенням усередині пульпи або на її поверхні.
Зростаючий зубний біль. Утворюється при періодонтиті. Дуже сильна поява болю, у запущеному випадку може бути великий набряк та асиметрія обличчя, головний біль та підвищення температури тіла.
Причини виникнення зубного болю.
Основною причиною зубного болю є наявність патологічного процесу зубощелепної системи. Ці захворювання можуть впливати на стан всього організму, тому дуже важливо вчасно відвідувати лікарів, щоб не погіршити стан здоров’я.
До патологічних процесів зубощелепної системи відносяться:
- Карієс.
- Пульпіт.
- Періодонтіт.
- Пародонтит.
- Перикоронарит.
- Стирання зубів.
- Гінгівіт.
Методи усунення зубного болю в домашніх умовах.
Нетрадиційні та медикаментозні методи лікування.
Існує безліч народних методів, які можуть врятувати від зубного болю. Однак слід розрізняти які методи ефективні, а які можуть шкодять вашому здоров'ю. Зараз ми трохи розкажемо про це.
До нетрадиційних методів лікування належать:
Полоскання порожнини рота за допомогою спеціальних розчинів:
- 250 мл води на одну чайну ложку солі, половину чайної ложки соди та 1-2 краплі йоду
- 250 мл води на 15 г солі, 15 г соди.
- Відвар трав ромашки, хвоща, шавлії, кори дуба.
Після полоскання рота не рекомендовано вживати півгодини їжу або прополоснути рот після вживання їжі, що дозволить нейтралізувати кисле середовище.
- Можна зробити точковий масаж. «Зубні» точки розташовані між великим і вказівним пальцями, під мочками вух.
- Прикладання компресів. Для компресів рекомендується використовувати ватяні диски, просочені міцним м'ятним чаєм або водою з ефірною олією гвоздики.
Також є нетрадиційні методи лікування, які можуть нашкодити та погіршити стан. Стоматологи не рекомендують займатися самолікуванням і при першому дискомфорті звернутися до лікаря.
Медикаментозні методи лікування зубного болю.
Щоб усунути біль на короткий час до візиту стоматолога, можна медикаментозно зняти симптоматику (біль, запалення).
Одним із основних і не дорогих засобів проти зубного болю є Анальгін останнього покоління.
ТАК РОБИТИ НЕ МОЖНА! Слід розуміти, що не можна прикладати таблетку на хворий зуб, оскільки вміст препарату має кислотну структуру, що роз'їдає емаль. Рекомендовано приймати одну таблетку з великою кількістю води кожні чотири години. Якщо біль посилюється, можна прийняти по дві таблетки.
Кетанов – нестероїдні протизапальні препарати за допомогою яких можна зняти температуру тіла та усунути запалення. Кетанов рекомендовано приймати з інтервалом в 4 години. Також слід звернути увагу на те, що дозування препарату не повинно перевищувати сорок міліграм. Тривалість прийому становить 5 днів. Препарат протипоказаний під час вагітності та лактації, при бронхіальній астмі, серцево-судинній дистонії, захворюваннях печінки та нирок.
Аспірин допомагає при незначному зубному болю, він чинить протизапальну дію, допомагає впоратися з гострим болем та понижає температуру тіла. Також дуже важливо розуміти, що аспірин не приймається після видалення зуба.
Якщо біль надто сильний і завдає людині нестерпної муки, потрібно негайно звернутися до клініки наші фахівці нададуть вам швидку допомогу, що покращить самопочуття та стан здоров'я.