ЦИФРОВА ТА ЛАЗЕРНА СТОМАТОЛОГІЯ

Кісткова пластика в стоматології

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
358

Для того, щоб встановити імплантат пацієнту, хірургу необхідно уважно проаналізувати комп'ютерну томографію даного пацієнта, та спланувати детально та максимально точно хірургічну операцію.

Кісткова пластика необхідна в тому випадку, коли не вистачає кісткової тканини для встановлення імплантату. Трапляються випадки, коли у пацієнта відсутній зуб багато років, у процесі чого відбувається атрофія кісткової тканини. У такому випадку можуть бути потрібні додаткові маніпуляції – кісткова пластика або синус-ліфтинг.

На верхній щелепі проводиться так звана операція – синус-ліфтинг, на нижню щелепу – кістково-пластична операція. Синус-ліфтинг - це маніпуляція збільшення кісткової тканини в області гайморової пазухи, тобто на верхній щелепі.

Збільшення кісткової тканини проводиться за допомогою замінника кісткової тканини або трансплантату пацієнта.

Як проводиться підсадка кістки у клініці Мерікер на Печерську?

Кісткова пластика проводиться в кілька етапів:

  1. Знеболення. Операція може проводитись під місцевою анестезією або під седацією (медичний сон);
  2. Обробка антисептиком м'яких тканин ротової порожнини;
  3. Розріз ясен може здійснюватися за допомогою ербієвого лазера WaterLase або за допомогою скальпеля;
  4. Проводиться підсадка кісткового замінника та мембрани;
  5. Накладення швів.

Дана маніпуляція проводиться комплексно з дентальною імплантацією або окремо, все залежить від клінічної ситуації пацієнта та триває від 1-2 годин.

Процес загоєння триває два або три місяці, але в деяких дуже рідкісних випадках займає близько восьми місяців. Все залежить від клінічної ситуації та організму пацієнта.

Які основні правила дотримання рекомендацій після кісткової пластики:

Основні правила після кісткової пластики

  • не можна шморкатися;
  • не можна чхати чи надувати щоки;
  • потрібно акуратно пережовувати їжу, де проводилася операція;
  • потрібно вживати м'яку їжу, перебиту в блендері;
  • використовувати тільки м'яку або середню жорсткість зубної щітки;
  • заборонено пити напої через трубочку;
  • бік де проводилася операція не перегрівати;

 

Які бувають ускладнення після кісткової пластики, через які потрібно обов'язково з'явитися на огляд?

  • Після цієї операції деякі пацієнти стикаються з ускладненнями.

Спостерігається набряк, синюшність і підвищення температури тіла, невелика кровоточивість у зоні проведення операції, але дуже важливо, щоб ці симптоми не тривали більше трьох-чотирьох днів, а якщо довше тоді це може свідчити про початок розвитку ускладнень. Через два тижні можна повернутися до звичайного порядку життя, а до цього доведеться деякий час дотримуватись усіх рекомендацій лікаря, щоб не нашкодити своєму здоров'ю.

  • Якщо протягом семи днів не проходить головний біль це свідчить, що виникло запалення в гайморовій пазусі через гайморит, що розвивається, або інших запальних реакцій. У разі коли головний біль не проходить, і тим більше якщо посилюється, потрібно обов'язково з'явитися до лікаря, так як це може бути ознакою відторгнення кісткового матеріалу.
  • Зняти шви необхідно не пізніше ніж за два тижні, коли м'які тканини зрослися. Трапляються випадки, коли шви можуть розійтися через фізичне навантаження або неякісний шовний матеріал. У стоматології Мерікер використовують дуже міцні та надійні шовні матеріали, тому шви можуть розійтися тільки в тому випадку, коли порушуються рекомендації лікаря. У такому разі відкриється рана, піде кровотеча і є ризик, що інфекція потрапить у рану, що може призвести до ускладнень або відторгнення кісткового матеріалу.
  • Оніміння або втрата чутливості в області проведення операції має пройти протягом доби і чутливість зазвичай повертається. Трапляються рідкісні випадки, коли відбувається втрата чутливості через пошкодження нервів під час операції. Наші фахівці планують операцію за допомогою ретельно дослідженого знімка комп'ютерної томографії, вона дозволяє побачити розташування нервових гілок та вузлів, тому такий ризик знижується практично до нуля.