Прикус вважається правильним, якщо збіглися такі фактори:
- Відсутні щілини між зубами
- Центр нижнього зубного ряду збігається з верхнім
- Вісь симетрії обличчя проходить між центральною лінією різців
- Жувальні зуби щільно контактують.
Види неправильного прикусу
За статистикою, у більшості людей спостерігається неправильний прикус. Здебільшого більшість людей не знають, що вони мають проблему з прикусом, вони звертаються до стоматолога, коли є проблеми з кривизною зубів. Якщо у Вас немає проблем із естетикою зубів, це ще не означає, що у Вас немає проблем із прикусом. Прикус є положенням зубів при змиканні щелепи. Нормальний прикус – це коли зубний ряд має щільний контакт, жувальні зуби рівномірно стуляються один з одним, верхні різці перекривають нижні.
Неправильний прикус може бути різним
Глибокий прикус. Зуби верхньої щелепи покривають зуби нижньої щелепи на одну другу щелепи.
Дистальний прикус. Це коли нижня щелепа зміщена до верхньої в задньому напрямку.
Глибокий дистальний прикус. Комбінований варіант, в якому змішана нижня щелепа назад, а також перекрита верхніми передніми зубами більше ніж на одну другу щелепу.
Мезіальний прикус. Зміщення нижньої щелепи до верхньої вперед.
Перехресний прикус. Патологія прикусу, при якій порушено перекриття між верхніми і нижніми зубами так, що деякі відділи або одиничні зуби нижньої щелепи закривають відповідні верхні.
Відкритий прикус. Патологія змикання зубів по вертикалі.
Як уникнути патології прикусу
Прикус формується, коли організм ще розвивається. Здебільшого шкідливі звички дитини формують розвиток різних патологій прикусу. Наприклад, коли дитина спеціально змінює положення щелепи, через що щелепа може стати неправильно на довгий час, підпирає щелепу рукою або зализує язиком зуби, що прорізаються, все це може спровокувати порушення прикусу. А також неправильне положення подушки впливає на викривлення хребта та зміщення щелепи.
Помітити зміну у щелепній системі у дитини можна неозброєним оком і без спеціальної освіти. У такому випадку потрібний огляд у ортодонту для виявлення патології. Лікар у цифровій стоматології Мерікер у Києві ретельно огляне дитину вивчить патологію, визначить причину порушення та дасть низку рекомендацій. усунення звичок та різні вправи щодо усунення аномалії. У малому віці проблему можна виправити швидко, якщо дитина під нагляд батьків дотримується рекомендацій лікаря-ортодонта, дорослим корекція прикусу дається складніше.
Лікування неправильного прикусу в Цифровій стоматології Мерікер у Києві
Сучасна медицина може виправити будь-яку складність в ортодонтичній клінічній ситуації. Для цього застосовуються лікарем-ортодонтом різні дії на корекцію неправильного прикусу. Лікування прикусу в цифровій стоматології Мерікер відбувається так:
Пацієнту обов'язково потрібно зробити знімок – це може бути ОПТГ або ТРГ бічної проекції. Правильне та точне лікування прикусу можна визначити після консультації наших ортодонтів. У цифровій стоматології Мерікер зазвичай для корекції призначають брекет-систему, але вони поступаються елайнерам. За допомогою цих капп (елайнерів) створюється тиск на зубні ряди поступово вирівнюючи їх у потрібний напрямок. Однак на відміну від пластинок і брекетів, елайнери практично візуально не помітні і зручно доглядати за ними. Тому дотримуватись рекомендацій у їхньому носінні для дитини буде простіше. Щоб дізнатися чи є у Вас проблеми з прикусом, прийдіть на консультацію до лікаря-ортодонта і почніть вирішувати проблему якщо вона у Вас є!