ЦИФРОВА ТА ЛАЗЕРНА СТОМАТОЛОГІЯ

Як правильно вибрати зубну щітку?

291

Як правильно вибрати зубну щітку?

Кожен, мабуть, хоч раз у житті замислювався, як правильно вибрати зубну щітку. Сьогодні ми розповімо вам про основні види та принципи, яким має відповідати зубна щітка та сподіваємося, що дана інформація допоможе вам у подальшому виборі.

Якою б зубна паста не була супер-класною та ефективною, 95% залежить від якості зубної щітки та вміння правильно чистити.

Неправильно підібраний засіб для гігієни може завдавати шкоди стану ваших зубів та ясен. Якщо на вашій щітці жорсткі щетинки, то це шкідливо для емалі, дряпає емаль, а також шкодить яснам, через таку щітку можна отримати несприятливі ускладнення у вигляді клиноподібних дефектів.

М'яка зубна щітка також підходить далеко не кожній людині, тому що надто податливі щетинки погано прибирають м'який наліт, що призведе до утворення карієсу, а також збільшить час чищення зубів.

Як зробити правильний вибір?

Зробити найправильніший вибір допоможе Ваш лікар-стоматолог, оскільки саме лікар найкраще розуміється на зубній сфері.

Головним критерієм вибору є показник жорсткості щетини та густота щетинок. За відсутності проблем із зубами та яснами вибирайте щетину середньої жорсткості, цей вид щіток добре очищує поверхню зубів і не травмує ясна. Але якщо ви помітили кровоточивість ясен або рухливість зубів, то вибір краще зупинити на м'якій зубній щітці. Така вимога обумовлена незрілістю зубних тканин протягом декількох років після прорізування зубів.

Також показаннями до застосування м'якої щітки можуть бути: підвищена чутливість зубів, цукровий діабет, патологічна стирання зубів, клиноподібні дефекти, а також різні захворювання пародонту.

Немає жодних протипоказань до застосування м'якої зубної щітки, проте це не означає, що вона не здатна завдати шкоди вашим зубам. Головним недоліком м'якої щетини є недолік ступеня очищення емалі в порівнянні зі щетиною середньої жорсткості.

Не слід використовувати зубну щітку з м'якою щетиною у таких випадках:

  • при схильності до підвищеного каменеутворення та накопичення зубних відкладень;
  • людям, що палять;
  • людям із абсолютно здоровою порожниною рота;
  • при скученості зубів;
  • при носінні у роті протезів;
  • ортодонтичних конструкцій.

Для покращення рівня гігієни – стоматологи рекомендують користуватися щітками із жорсткою щетиною. В інших випадках, варто віддати переваги - щіткам середньої жорсткості. До інших критеріїв вибору зубної щітки є тип самої щітки.

Яку краще щітку вибрати електричну чи мануальну?

Електрична щітка для зубів здатна проникнути в важкодоступні місця в ротовій порожнині, крім цього електрична щітка здійснює не тільки зворотно-поступальні рухи, а й кругові, а сучасні моделі доповнять пульсуючим режимом обертання, що підвищує якість чищення зубів.

Діти дуже люблять чистити зуби електро-щіткою, це дозволяє їм почуватися більш дорослими, а також перетворює процес догляду за ротовою порожниною на захоплюючу гру.

Є ситуації, коли застосування електричної щітки протипоказане – це рухливість зубів, відновлювальний період після операції на м'яких тканинах ротової порожнини, стоматит, гіпертрофічний гінгівіт, злоякісні новоутворення.

Підсумовуючи, хотілося б помітити, що, вибираючи жорсткість щетини варто віддавати переваги середньої жорсткості, в ній відсутні протипоказання, а вибираючи між звичайною та електричною щіткою ви можете покладатися на свою перевагу.

У будь-якому випадку стоматологи нашої клініки Мерікер у Києві вважають, що регулярне чищення зубів допомагає стежити за зубами та яснами.