Якщо з вами сталася така ситуація, тоді давайте розберемо цю тему детально.
Які бувають види анестетиків, які застосовують у сучасній стоматології?
Знеболення потрібне для проведення видалення зубів, лікування карієсу, протезування зубів. Зараз ми розберемося які види використовують у сучасній стоматології.
- У стоматології існує два основні види знеболювання: загальне та місцеве. Так чим же вони відрізняються? Загальне, можна поділити на два види: наркоз та медикаментозний сон (седація) Загальний наркоз застосовується в стоматології рідко, оскільки він дуже шкідливий для організму. В основному для пацієнта застосовується седація (занурюють у медикаментозний сон). Для цього застосовуються безпечні не наркотичні препарати, які не викликають звикання, швидко виводяться з організму та не завдають жодної шкоди.
- Є другий вид знеболювання – місцеве. Знеболюючий засіб наноситься на поверхню слизової або доставляють прямо в нерв.
Для проведення стоматологічних маніпуляцій застосовуються кілька методів місцевої анестезії:
- Аплікаційна анестезія – на слизову тканину в ротовій порожнині наносить стоматолог спеціальний анестезуючий гель, в результаті больовий синдром знижується, і пацієнт в межах обробленої зони нічого не відчуває.
- Інфільтраційна анестезія – це вид місцевого знеболювання, найпоширеніший у стоматологічній практиці. Цей вид знеболювання, ще називають «заморозкою». Ця анестезія знеболює тільки ту ділянку, в яку було введено анестезію. Анестезуючий препарат потрапляє в канал і блокує передачу больових імпульсів нервом.
- Провідникова анестезія – знеболюючий препарат вводиться у безпосередній близькості від нерва. Завдяки цьому вдається збільшити її ефективність та тривалість. Даний вид знеболювання застосовується при складних операціях на зубах та щелепах.
За допомогою місцевої анестезії повністю виключають болючі відчуття. Пацієнт перебуває у свідомості і відчуває лише дотик, тиск та вібрацію. Деякі люди сприймають ці відчуття як біль, особливо якщо вони дуже схвильовані. Цифрова та лазерна стоматологія Мерікер у такому разі використовує у своїй практиці для лікування ербієвий лазер. У клініці Мерікер проводять безболісне лікування лазером, не застосовуючи анестетика, швів та всі стоматологічні маніпуляції проходять без страху та дискомфорту.
А тепер давайте розберемо чому не діє анестезія у деяких випадках?
На таке явище можуть впливати деякі факти:
- Психологічна нечутливість. Цей фактор найчастіше пов'язаний з травмою з дитинства. Коли проводилися болючі маніпуляції із застосуванням фізичного утримання. Очікування хворобливої процедури пере збуджує нервову систему у зв'язку з цим, що поріг больової чутливості різко падає і не досягає необхідного рівня знеболювання.
- Анатомічні особливості. У поодиноких випадках зуби мають додаткові нервові волокна, які потребують окремого виду знеболювання.
- Патологічний стан. Гострий запальний процес, набряк – це призводить до зниження знеболювальної дії.
- Хімічна дія. Після великих доз сильнодіючих знеболювальних препаратів, таких як: кетанів, анальгін, кеторал, анестезія діє гірше.
У курців нікотин блокує н-ходинорецептори і знижує чутливість, в результаті не діє анестезія.
У наркозалежних блокуються опідні рецептори, що призводить до неефективності анестетика.
Основні рекомендації перед прийомом стоматолога:Перед стоматологічним прийомом не слід вживати алкогольні напої щонайменше за добу. Алкоголь паралізує нервові волокна, таким чином перешкоджає дії анестетика.
Для прискорення очищення організму рекомендовано прийняти сорбенти.
Добре виспіться і поїжте перед прийомом. Таким чином ви позбавите себе додаткового стресу.
При постійних сильних переживаннях перед прийомом рекомендовано протягом тижня до прийому пропити курс легких седативних препаратів. Вони заспокоюють нервову систему, покращують самопочуття та позбавляють відчуття тривоги. Такі препарати як валеріана та собача кропива краще приймати в таблетках, настойки виробляються на основі спирту, який погіршує якість знеболювання.
Обов'язково розкажіть лікареві про наявні у вас захворювання і препарати, що приймаються. Це допоможе лікарю правильно підібрати метод знеболювання та анестезуючих засобів. Грамотний стоматолог, навіть при виникненні труднощів з проведенням анестезії, може знайти правильний вихід із ситуації.
Бажаємо Вам проходити лікування без страху та стресу. Запрошуємо Вас відвідати клініку Мерікер та переконатися в тому. Що це не казки, а реальність.