Деякі з основних правил, яких слід дотримуватись:
Після того як хірург видалив вам зуб у зону видалення кладеться марлевий тампон на 15-20 хвилин, для того, щоб рана в області видалення не кровила. Але не всі пацієнти дотримуються цих рекомендацій. Деякі пацієнти тримають тампон 1-2 хвилини, а деякі цілий день. Обидва варіанти неправильні.
Тампон служить бар'єром від проникнення інфекції в лунці видаленого зуба, якщо його видалити раніше, ніж через 15-20 хвилин, тоді згусток, який повинен сформуватися в лунці, може не утворитися, що викличе інфікування лунки - так званий альвеоліт. Якщо довго тримати марлевий тампон над лункою, утворюється патогенна мікрофлора, яка призводить до інфікування лунки. Потрібно 15-20 хвилин для того, щоб нормально сформувався згусток тоді зменшиться ризик проникнення інфекції.
У клініці Мерікер фахівці рекомендують не приймати їжу і не полоскати 2-3 години після операції, щоб не виполоскати згусток, який утворився після видалення зуба. Так само не рекомендують вживати гостру та гарячу їжу, тому що вона розширює судини в організмі і це може призвести до кровотечі. Так само не можна курити, тому що в тютюновому димі містяться хімічні речовини, які можуть дратувати ранку в зоні видаленого зуба, вони можуть спричинити посилену кровотечу та сповільнити загоєння ранки.
Фахівці стоматології в Києві Мерікер не рекомендують фізичні навантаження на організм протягом 2-3 днів після видалення. Багато пацієнтів ігнорують і вважають, що ця рекомендація не важлива. Фізичні навантаження підвищують артеріальний тиск, що підвищує ризик кровотечі.
Ранка гоїться близько двох або трьох тижнів. Однак загоєння лунок у молодому віці відбувається дещо швидше, ніж у літньому. Лунки однокореневих зубів гояться набагато швидше близько двох тижнів, ніж багатокореневих- до місяця. За наявності запалення в однокореневих зубах затримка загоєння спостерігається кілька тижнів, а багатокореневих зубах – більше двох тижнів. Затримка епітелізації має безпосередню залежність від травматичної операції видалення зуба. Чим важче видалення – тим довше загоєння.
Хочеться додати, якщо вам видалили зуб, скористайтесь рекомендаціями лікаря, не нехтуйте, тоді процес регенерації пройде швидше та без ускладнень.